Adres: Ul. Krakowska 2B, 32-020 Wieliczka
Nr tel: +48 661 951 989, +48 505 786 815

Rolety

Zalety rolet zewnętrznych

Izolacja

Rolety zewnętrzne przede wszystkim zwiększają izolacyjność okien. Poprzez ocieplany pancerz i powstałej pomiędzy oknem, a roletą przestrzeni wyraźnie poprawia się termika całego budynku, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania. Roleta poprawia też izolacyjność akustyczną okien oraz odporność na obciążenie wiatrem i wodoszczelność okien.

Bezpieczeństwo

Stosując dodatkowe wieszaki blokujące lub wzmocnioną listwę dolną z pewnością utrudnimy potencjalnemu złodziejowi włamanie. Rolety wyposażone w sterowanie radiowe lub zintegrowane z systemem alarmowym z powodzeniem imitują obecność domowników.

Komfort

Roleta chroni nas również latem, przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń poprawiając komfort termiczny pomieszczeń. Roleta zapewnia domownikom intymność, chroniąc przed wzrokiem innych osób.Z czego się składa roleta?

Pancerz

Głównym elementem tego rodzaju przesłony zewnętrznej jest pancerz, zbudowany z tzw. lameli (piór). Lamele wykonane są z cieniutkiej blachy aluminiowej wypełnionej wewnątrz pianką, zapewniającą odpowiednie właściwości izolujące. Zazwyczaj lamele mają ok 39 mm wysokości, ale stosuje się również wyższe lamele – do szerokich rolet. Listwa końcowa po zwinięciu pancerza pozostaje widoczna.

Prowadnice

Prowadnice rolet zewnętrznych wykonane są z aluminium lub PCV. To właśnie w nich porusza się pancerz. Prowadnice najczęściej przykręcane są bezpośrednio do ramy okiennej, więc ważne jest, aby były w kolorze stolarki okiennej. Kolor prowadnic może być malowany na dowolny kolor z palety RAL lub naniesiony w formie okleiny drewnopodobnej.

Skrzynka

W skrzynce znajduje się cały mechanizm opuszczania pancerza. To od skrzynki zależy tzw. typ rolet. Wyróżnia się aluminiowe skrzynki natynkowe z widoczną od czoła klapą rewizyjną oraz skrzynki podtynkowe do schowania w ociepleniu z klapą rewizyjną od spodu skrzynki. Są też skrzynki rolet integrowanych razem z oknem – wykonane z PCV – takie skrzynki mają rewizję dolną lub czołową do wyboru. Wspomniana klapa rewizyjna to element maskujący, za pomocą którego serwisant ma możliwość inspekcji napędu rolety.

Napęd i sterowanie

Rolety do nowych domów najczęściej wyposażone są w napędy elektryczne, sterowane za pomocą przycisku góra/dół, pilota radiowego lub sterowania domu inteligentnego. Można też roletę obsługiwać ręcznie za pomocą zwijanego paska, bądź mechanizmu korbowego.Rolety zewnętrzne integrowane z oknem

Zależy Ci na tym, aby w okresie zimowym nie tracić ciepła z Twojego domu, natomiast latem chcesz uniknąć przegrzania i cieszyć się miłym chłodem? Rozwiązanie dla Ciebie to zewnętrzne rolety integrowane z oknem. System doskonały do wykorzystania zarówno w nowym budownictwie, jak i przy modernizacji budynków już istniejących. Rozwiązanie dla Ciebie to zewnętrzne rolety okienne zintegrowane. Charakteryzują się tym, że skrzynka jest przykręcana do okien od góry i razem z oknem montowana w świetle otworu. Rolety integrowane pomniejszają okno o wysokość skrzynki (165 mm, 205 mm lub 245 mm). Zazwyczaj projektanci powiększają wysokość otworu w projekcie o wysokość skrzynek, żeby okna pozostały w standardowych wymiarach. Takie osłony mogą być w całości zabudowane (klapa rewizyjna dolna).

System nakładany na okna (rolety zewnętrzne montowane we wnęce okiennej, po montażu stanowią część muru). Możliwość zastosowania w przypadku budynków istniejących oraz nowych inwestycji. Bardzo dobre właściwości termoizolacyjne.


Rolety okienne natynkowe

Każdy chciałby mieć dobrze chroniony dom, który jednocześnie będzie się dobrze prezentował. Taki efekt pozwala osiągnąć system rolet natynkowych (elewacyjnych). Montaż akcesorium jest wykonywany po zewnętrznej stronie okna, czyli osłony montowane na elewacji lub na oknie, których skrzynka nie jest zakryta. Klapa rewizyjna jest jednocześnie całym czołem skrzynki – występuje w wersji półokrągłej lub prostej. Rolety natynkowe warto wybrać kiedy decyzja o roletach została podjęta po wzniesieniu ścian, bez odpowiednio przygotowanych nadproży.

  • Rolety okienne montowane po zewnętrznej stronie okna,
  • Możliwość zastosowania w przypadku budynków istniejących oraz nowych inwestycji,
  • Elementy obudowy rolety i pancerze wykonane z wysoko gatunkowego aluminium,
  • Bardzo dobre właściwości akustyczne.


Rolety zewnętrzne podtynkowe

Jesteś świadomym konsumentem i cenisz sobie uniwersalne rozwiązania? Montowane na zewnątrz okna rolety podtynkowe to idealny wybór dla Ciebie. Dzięki możliwości montażu na profilach poszerzających ramę okienną umożliwiają one wyjątkowo ciepły montaż.

  • Możliwość całkowitej zabudowy rolety (z wyjątkiem klapy serwisowej) na etapie wykańczania elewacji,
  • System montowany po zewnętrznej stronie okna,
  • Możliwość zastosowania w przypadku budynków istniejących oraz nowych inwestycji,
  • Wyjątkowo „ciepły montaż” na profilach poszerzających ramę okienną – parametry potwierdzone certyfikatami,
  • Możliwość montażu do nadproża w kształcie odwróconej litery L umożliwiającego wykonanie elewacji z cieńszą, lecz bardzo dobrze izolującą warstwą ocieplenia,
  • Elementy obudowy rolety i pancerze wykonane z wysoko gatunkowego aluminium.

Dane kontaktowe


PaLeKa Paweł Zieliński

ul. Krakowska 2B,
32-020 Wieliczka

tel: +48 661 951 989, +48 505 786 815

e-mail: [email protected]

www: partner-plus.pl

Godziny otwarcia


pn. - pt. 9:00 - 17:00

sob. spotkanie możliwe po wcześniejszym kontakcie telefonicznym


Serdecznie zapraszamy!free hits