Adres: Ul. Krakowska 2B, 32-020 Wieliczka
Nr tel: +48 661 951 989, +48 505 786 815

Bramy

Brama garażowa

Brama garażowa jest elementem konstrukcji budynku, który zabezpiecza garaż oraz ułatwia wjazd i wyjazd samochodu lub nawet kilku pojazdów. Odpowiednio dobrana może być efektowną ozdobną budynku, która tworzy całość z elewacją. Brama garażowa segmentowa lub uchylna może też chronić wnętrze budynku przed stratami ciepła i z pewnością – dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, jak np. automatyka – zapewnia komfort użytkowania i bezpieczeństwo.

Brama segmentowa

Bramy segmentowe należą do ciepłych ze względu na swoją budowę. Zbudowane są z segmentów o grubości 40 lub 60 mm połączonych ze sobą zawiasami. Ten rodzaj bramy możemy podzielić na dwie grupy ze względu na sposób otwierania. Najbardziej powszechnym sposobem otwierania jest przesuw do góry, natomiast innym rozwiązaniem jest otwieranie na bok na ścianę garażu.

Charakterystyka bram segmentowych:

 • Segment bramy wypełniony pianką poliuretanową,
 • Konstrukcja wykonana z ocynkowanych elementów stalowych,
 • Brama uszczelniona na całym obwodzie,
 • W dolnym panelu zamontowana uszczelka przylegająca do podłoża,
 • Uszczelnienie pomiędzy górnym panelem, a nadprożem zapewnia uszczelka montowana do górnego panelu lub mocowana do nadproża,
 • Segmenty posiadają zabezpieczenie uniemożliwiające przytrzaśnięcie palców oraz uszczelki w miejscu styku dwóch segmentów.


Brama uchylna

Bramy uchylne przed laty były powszechnie stosowane. Obecnie wraz z naciskiem na zwiększoną termoizolację budynku zostały wyparte przez bramy segmentowe. Wciąż jednak wybierane są przede wszystkim ze względu na przystępną cenę. Ich prosta konstrukcja oraz proste i sprawdzone rozwiązania mechaniczne gwarantują niezawodne działanie bramy. Ze względu na to, że dolna część bramy nieznacznie wysuwa się na zewnątrz garażu nie nadają się one do garaży bezpośrednio wychodzących na ulicę.

Charakterystyka bram uchylnych:

 • Skrzydło wykonane z blachy stalowej ocynkowanej – trapez T-10, o pionowym, poziomym, i skośnym układzie wypełnienia, bądź z blachy stalowej ocynkowanej perforowanej,
 • Elementy ościeżnicy zespolone są ze sobą za pomocą połączeń skręcanych,
 • Układ sprężyn wspomagający podnoszenie i opuszczanie skrzydła bramy,
 • Długoletnią i cichą pracę zapewniają łożyskowane rolki,
 • Dwupunktowe ryglowanie zapewnia bezpieczeństwo przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby.


Brama rolowana

Brama rolowana zajmuje najmniej miejsca i jest wykonana z wąskich kilkucentymetrowych stalowych lub aluminiowych paneli schowanych w skrzynce jak roleta okienna. Ten rodzaj bramy świetnie się sprawdzi gdy mamy wąski i niski garaż.

Dane kontaktowe


PaLeKa Paweł Zieliński

ul. Krakowska 2B,
32-020 Wieliczka

tel: +48 661 951 989, +48 505 786 815

e-mail: [email protected]

www: partner-plus.pl

Godziny otwarcia


pn. - pt. 9:00 - 17:00

sob. spotkanie możliwe po wcześniejszym kontakcie telefonicznym


Serdecznie zapraszamy!free hits